Wyprawy z Anią

Azjatyckie Wojaże

hoian

 

 

 

 

 

 

 

 

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Mark Twain

 

Idąc sobie ostatnio w Delhi ulicą widzę reklamę, reklama jak reklama tylko tyle że w języku hindi.

Co było napisane na tej reklamie - Lepiej wydaj teraz 5000 rupii, niż potem miałbyś poźniej wydać 50.000 rupii. W tej reklamie chodzi o to, że lepiej wcześniej zrobić badania prenatalne (jeśli będzie to dziewczynka, to można dokonać aborcji), niż potem jak się urodzi łożyć na jej utrzymanie i tak w rezultacie trzeba będzie ją oddać rodzinie męża i w dodatku zapłacić posag. A posag który w danej chwili wynosi 50.000 rupii (bo tak np. ustaliły strony zaaranżowanego małżeństwa) , może okazać się za jakiś czas, posag jest za niski i rodzina pana młodego będzie co chwilę żądać jakich podarków czy dodatkowych pieniędzy. Jeśli rodzina kobiety nie ma pieniędzy na dodatkowe prezenty dla rodziny pana młodego to cierpi na tym wszystkim KOBIETA. Rodzina męża potrafi umiejętnie uprzykrzyć jej życie zaczynając od bicia, polewania wrzątkiem, poparzeniem kwasem, gwałtów poprzez uśmiercenie jej. Czy policja coś z tym robi? Jeśli kobieta ma odwagę zgłosić maltretowanie to zazwyczaj policja spisuje zeznania, wsadza delikwenta do więzienia i po wpłaceniu kaucji wypuszcza go. I tak koło się toczy.

Tak więc z punktu widzenia ekonomicznego, kobieta to tylko koszt dla rodziny w której się urodzi. Nie opłaca się w nią inwestować, leczyć jeśli zachoruje, edukować aby miała możliwość zarabiania pieniędzy na siebie. Kobieta, która jest wykształcona, ma własne zdanie, zarabia pieniądze – trudniej nią kierować. A to dla mężczyzn już problem. No bo kto by chciał, aby baba mu rządziła.

Całe szczęście, że powolutku zmienia się to za sprawą młodszego pokolenia i zachodniego stylu życia, bo to nie tędy droga. Ale miną pewnie stulecia, aż będzie można powiedzieć, że w Indiach kobieta jest na równi z mężczyzną.

Kobiety wywodzące się z najniższej kasty rodzą się, żyją i umierają na ulicy. Nigdzie nie są ewidencjonowane, nie posiadają dokumentów, nie mają prawa do opieki zdrowotnej, ani prawa do nauki. PO PROSTU NIE ISTNIEJĄ.

Dzisiaj kobieta w najniższej kaście są na równych prawach z krową, albo jeszcze gorzej.

Dodaj komentarz


Szukaj

O MNIE

Mam na imię Ania, odkąd pamietam zawodowo zawsze zajmowałam się księgowością.

Po pierwszej mojej wyprawie do Azji (a była to Tajlandia), postanowiłam, że pora coś zmienić w swoim życiu zawodowym.

To co mnie fascynuje to odwiedzanie nowych zakątków świata, poznawanie ludzi, a przede wszystkim KUCHNIA, SMAKI I ZAPACHY.

Tak właśnie narodził się pomysł na odkrywanie ŚWIATA z Chętnymi Osobami.

Jeśli masz ODWAGĘ RUSZYĆ ZE MNĄ W ŚWIAT, który być może zmieni Ciebie na zawsze (TAK JAK ON ZMIENIŁ MNIE)

TO SERDECZNIE ZAPRASZAM NA WYPRAWĘ ZE MNĄ.

OFERTA W SKRÓCIE

WYPRAWA KIEROWANA :

- JEST DLA KAŻDEGO, KTO CHCIAŁBY POZNAĆ ŚWIAT W INNY SPOSÓB NIŻ ALL INCLUSIVE,

MAŁE GRUPY (5-9 OSÓB) TAKICH SAMYCH OSÓB JAK TY ZAKRĘCONYCH NA PUNKCIE ŚWIATA,

- OPIEKA POLSKIEGO PILOTA,

- WYJAZDY 10 DNIOWE DLA ZAPRACOWANYCH, LUB DŁUŻSZE 21 LUB 30 DNIOWE,

- NIEPOWTARZALNA ATMOSFERA, KTÓRĄ TWORZĄ UCZESTNICY,

- GWARANCJA NIEPOWTARZALNYCH PRZEŻYĆ, KTÓRE NIE ZAWSZE DA SIĘ ZAPLANOWAĆ.

 

 

 

SPOSÓB PODRÓŻOWANIA

W jaki sposób podróżujemy:

Stawiam na TRAMPING, który jest ciekawszy, tańszy i nastawiony na przygodę, którą nie zawsze da się zaplanować od A do Z.

TRAMPING - jest przeznaczony dla osób aktywnych, otwartych i ciekawych ŚWIATA.

Dzięki małej grupie podróżujących łatwiej jest nam nawiązywać relacje z miejscowymi, wtopić się w tłum na bazarze czy nawet być zaproszonym na ślub. Nocujemy w małych hotelach, niekiedy nawet u miejscowych. Jadamy w lokalnych garkokuchniach oraz stołując się na targach. Poznajemy kulturę, zwyczaje i  kuchnię zwiedzanego miejsca.

Poruszamy się samolotem, samochodem, pociągiem, rikszą, łodzią, a jak trzeba to i o własnych nogach.

Taka wyprawa to fantastyczna przygoda życia, wyruszając na taką wyprawę musimy mieć świadomość, że w AZJI czas płynie trochę inaczej i opóźnienia środków transportów są na porządku dziennym. Dlatego w domu zostawiamy zegarek, zamykamy drzwi i przenikamy w BAJKOWY ŚWIAT ZAPACHÓW I SMAKÓW, KTÓRY NIE SPOTKAMY W EUROPIE.

 

Timber by EMSIEN-3 LTD