Wyprawy z Anią

Azjatyckie Wojaże

hoian

 

 

 

 

 

 

 

 

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Mark Twain

Lecąc do Indonezji miałam przesiadkę min. w Dubaju. Po wylądowaniu okoł północy, miałam ok 4 godzin oczekiwania do następnego lotu. Siedzę sobie już przy bramce i obserwuję co dzieje się wokół mnie. Nagle w/w mnie siada para muzłumańska. 
Patrzę na nich, kobieta zakryta od stóp do głów, tylko oczy było jej widać. Para przy sobie miała jedzenie z Mc Donalda. Zaczęłam zastanawiać się, jak ta kobieta ma zamiar zjeść tego hamburgera. Włączyłam komórkę z opcją nagrywania i udaję , że bawię się komórką. Zaczyna się nagrywanie, jak to kobieta wkłada pod hustę hamburgera. Nagle jej mąż spojrzał na mnie i wiem że zaraz zaczną się kłopoty. Natychmiast kazał jej przestać jeść, ja widząc co się święci, momentalnie skasowałam filmik i zaczęłam niby to zdjęcia przeglądać. Facet kazał kobiecie usiąść obok mnie. Więc gram ,,głupa" i niby to oglądam zdjęcia. Kobieta odzywa się do mnie po angielsku, czy nagrywam film. Tysiące myśli mam w głowie, bo zdaję sobie sprawę, że mogę mieć kłopoty. Ze stoickim spokojem, odpowiadam jej po angielsku, że jestem niemką, a angielskiego nie znam (w ostatniej chwili przyszło mi to do głowy, bo małe prawdopodobieństwo, że oni znają niemiecki). Kobieta coś powiedziała do mężczyzny, który kazał jej usiąść z powrotem obok siebie. Facet patrzy mi prosto w oczy, nie pozostaję mu dłużna i odpowiadam tym samym spojrzeniem (choć wiem, że nie powinnam prowokować), on wie i ja wiem, że kłamałam, ale za bardzo nic nie może zrobić. Po wymianie spojrzeń, para wstała i przesiadła się w zupełne inne miejsce.
Wiem, ze nie należy nagrywać takich rzeczy, ale mówiąc krótko szlag mnie trafia, jak widzę na własne oczy jak to religia ogłupia umysły ludzkie, w dodatku jeszcze, aby zjeść posiłek kobieta w miejscu publicznym nie może odsłonić twarzy.

Dodaj komentarz


Szukaj

O MNIE

Mam na imię Ania, odkąd pamietam zawodowo zawsze zajmowałam się księgowością.

Po pierwszej mojej wyprawie do Azji (a była to Tajlandia), postanowiłam, że pora coś zmienić w swoim życiu zawodowym.

To co mnie fascynuje to odwiedzanie nowych zakątków świata, poznawanie ludzi, a przede wszystkim KUCHNIA, SMAKI I ZAPACHY.

Tak właśnie narodził się pomysł na odkrywanie ŚWIATA z Chętnymi Osobami.

Jeśli masz ODWAGĘ RUSZYĆ ZE MNĄ W ŚWIAT, który być może zmieni Ciebie na zawsze (TAK JAK ON ZMIENIŁ MNIE)

TO SERDECZNIE ZAPRASZAM NA WYPRAWĘ ZE MNĄ.

OFERTA W SKRÓCIE

WYPRAWA KIEROWANA :

- JEST DLA KAŻDEGO, KTO CHCIAŁBY POZNAĆ ŚWIAT W INNY SPOSÓB NIŻ ALL INCLUSIVE,

MAŁE GRUPY (5-9 OSÓB) TAKICH SAMYCH OSÓB JAK TY ZAKRĘCONYCH NA PUNKCIE ŚWIATA,

- OPIEKA POLSKIEGO PILOTA,

- WYJAZDY 10 DNIOWE DLA ZAPRACOWANYCH, LUB DŁUŻSZE 21 LUB 30 DNIOWE,

- NIEPOWTARZALNA ATMOSFERA, KTÓRĄ TWORZĄ UCZESTNICY,

- GWARANCJA NIEPOWTARZALNYCH PRZEŻYĆ, KTÓRE NIE ZAWSZE DA SIĘ ZAPLANOWAĆ.

 

 

 

SPOSÓB PODRÓŻOWANIA

W jaki sposób podróżujemy:

Stawiam na TRAMPING, który jest ciekawszy, tańszy i nastawiony na przygodę, którą nie zawsze da się zaplanować od A do Z.

TRAMPING - jest przeznaczony dla osób aktywnych, otwartych i ciekawych ŚWIATA.

Dzięki małej grupie podróżujących łatwiej jest nam nawiązywać relacje z miejscowymi, wtopić się w tłum na bazarze czy nawet być zaproszonym na ślub. Nocujemy w małych hotelach, niekiedy nawet u miejscowych. Jadamy w lokalnych garkokuchniach oraz stołując się na targach. Poznajemy kulturę, zwyczaje i  kuchnię zwiedzanego miejsca.

Poruszamy się samolotem, samochodem, pociągiem, rikszą, łodzią, a jak trzeba to i o własnych nogach.

Taka wyprawa to fantastyczna przygoda życia, wyruszając na taką wyprawę musimy mieć świadomość, że w AZJI czas płynie trochę inaczej i opóźnienia środków transportów są na porządku dziennym. Dlatego w domu zostawiamy zegarek, zamykamy drzwi i przenikamy w BAJKOWY ŚWIAT ZAPACHÓW I SMAKÓW, KTÓRY NIE SPOTKAMY W EUROPIE.

 

Timber by EMSIEN-3 LTD